Ja vēlaties veikt kādas salīdzinoši ar ierastajiem tēriņiem dārgākas preces vai pakalpojuma pirkumu, apsveriet iespēju ietaupīt naudu.

Naudas ietaupīšanu veic, regulējot ikdienas tēriņu apjomu. Tas izdarāms, piemēram, samazinot pārtikas iegādes izdevumus. Daži padomi, kā samazināt izdevumus ikdienas pārtikas iegādei.

  1. Iepirkumu saraksta sastādīšana.

Sastādot iepirkumu sarakstu, jūs izvairīsieties no neplānotiem, bieži vien konkrētajā brīdī nevajadzīgiem pirkumiem. Tiks izslēgta arī impulsīvu vēlmju apmierināšana, kas lielākoties rada liekus izdevumus. Tādējādi ietaupīsies nauda kādam lielākam, plānotam pirkumam.

  1. Iepērcies lielveikalos.

To viegli izdarīt, ja pa ceļam uz darbu ir kāds no lielveikalu ķēžu tīkla veikaliem, piemēram, Rimi vai Maxima. Salīdziniet paši – pārtikas preču cenas mazajos piemājas veikaliņos un kioskos ir augstākas par lielveikala plauktos izlikto preču cenām. Ja ceļā nav sastopams neviens lielveikals, jāiepērkas, piemēram, reizi nedēļā speciāla pārtikas iepirkumam veltīta brauciena laikā. Ir cilvēki, kuri iepērkas vienu reizi desmit dienu laikā, tādējādi ietaupot gan laiku, gan braucienam veltītās izmaksas. Produkti, kurus var atļauties svaigus iegādāties piemājas bodītē, ir biezpiens, krējums un piens uz svara, maize un zaļumi.

  1. Izmanto akcijas un atlaides.

Katrā lielveikalā ir atrodami produkti ar atšķirīgas krāsas cenu zīmēm, kas nopērkami lētāk, nekā parasti. Tās var būt gan veikala, gan ražotāja akciju atlaides. Par zemāku cenu var nopirkt arī produktus, kas pirkti vairumā, piemēram, akcija kečupam: pērkot divus iepakojumus, viens ir par brīvu.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s