Septiņreiz nomērī, vienreiz nogriez – tā skan latviešu tautas paruna. Kā pārdomāti un lietderīgi iegādāties pārtiku? Arī šis jautājums skan latviešu parunai līdzīgās noskaņās, un labi uzdots jautājums jau ir puse no atbildes.

No jautājumiem bieži var nojaust, kādēļ tiek meklēta atbilde. Tā arī šajā gadījumā. Vispirms padomāsim par to, kāpēc mēs vēlamies pārtikas iegādi padarīt efektīvāku. Viens no iespējamiem atbilžu variantiem – tiek meklēta skaidra nauda. Tādā gadījumā ietaupījums, kas rodas, jebkurā dzīves jomā, arī uzturlīdzekļu sagādē, prātīgi iepērkoties, ir viens no nozīmīgākajiem faktoriem. Cita iespēja – pārāk daudz produktu netiek izmantoti un sabojājas ledusskapī. Varbūt jums vienkārši patīk iepirkšanās? Tad būtu lietderīgi nākamreiz lielajā daudzumā dalīties ar kādu, sarīkojot ballīti, uzaicinot ciemos draugus. Pastāvīgi iepērkoties un saimniekojot ar pieejamajiem produktiem, pārpalikumu tikpat kā nebūs. Ar laiku iemanāmies pirkt tieši tik daudz un tik ilgam laika, cik nepieciešams.

Tomēr, atgriežoties pie taupīšanas, var atrast dažādus veidus, kā optimizēt pārtikas iegādi un uzkrāt vajadzīgos eiro citiem pirkumiem.

Ēdienreižu plānošana

Plānojot nedēļas maltītes, nonāksiet pie noteikta skaita ēdienu – atkarībā no jūsu nodarbošanās un dzīves stila, tas variējas. Piemēram, mājsaimniecei jāgatavo trīs reizes dienā, līdz ar to nedēļā jāieplāno trīs reiz septiņas maltītes – brokastīm, pusdienām un vakariņām (ja vīra kungs uzaicina svētdienas maltīšu gatavošanu aizstāt ar restorāna apmeklējumu – ēdienreižu skaits attiecīgi samazinās). Arī uzkodas starp ēdienreizēm nedrīkst aizmirst. Kad zināma precīza ēdienkarte, neradīsies vajadzība, laiku taupot, vakariņās vienkārši apēst siera gabalu (reizēm pat diezgan dārgu), bet varēs pagatavot gardus salātus par ļoti izdevīgu cenu.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s