Ja gribat tikt pie izdevīga hipotekārā kredīta, Jums pavisam noteikti jābūt pozitīvai kredītvēsturei, ja jums tāda nebūs, tad visticamāk hipotekāro kredītu nedabūsiet vispār, vai labākajā gadījumā Jūs to saņemsiet kādā bankā, kas pieprasīs milzīgas procentu maksas. Banka pavisam noteikti vērtēs, to cik apzinīgi līdz šim esi pildījis dažādas finanšu saistības, tāpat viņi vērtēs tavu kredītvēsturi un izpētīs visas problēmas, kas tev ir bijušas ar kredītu atmaksu – sākot no kavētiem maksājumiem, līdz beidzot ar neatmaksātiem kredītiem. Tāpat, lai saņemtu sev izdevīgu hipotekāro kredītu, tev jāzina, ka banka vērtē īpašuma kvalitāti un tirgus vērtību – ja labāka būs īpašuma kvalitāte un lielāka tās vērtība, tad arī labāki būs piedāvātie kredīta nosacījumi, ko banka Jums varēs piedāvāt, ja īpašuma kvalitāte nebūs īpaši spīdoša, tad arī par izdevīgiem kredīta nosacījumiem varat aizmirst, tas ir svarīgs faktors, ko vajadzētu atcerēties ikvienam.

Atceries! Ja vēlies izdevīgu hipotekāro kredītu, tad uzmanību pievērs, kam Tu to taisies ņemt, jo bankas pievērš lielu uzmanību tieši tam, vai kredīts tiek ņemts sava mājokļa iegādei, kurā Jūs dzīvosiet pats, vai cita īpašuma iegādei, kurš tik paredzēts komerciālām darbībām.

Tāpat atcerieties, ka Jūsu aizdevuma procentu likme sastāvēs no bāzes procentu likmes, bet Jums būs iespēja izvēlēties ilgtermiņa vai īstermiņa procentu likmi. Īstermiņā procentu likme tie noteikta priekš 3, 6 vai 12 mēnešiem. Šī procentu likme parasti ir zemāka par ilgtermiņa procentu likmi, taču svarīgi atcerēties, ka tā svārstās atkarībā no tirgus situācijas. Līdz ar to jums būs grūtāk plānot savus izdevumus, taču labās ziņas ir tās, ka labvēlīgas tirgus situācijas gadījumā – Jūs būsiet tikai ieguvējs. Un ilgtermiņa procentu likme – Tā tiek noteikta uz periodu no diviem līdz pieciem gadiem, tā parasti mēdz būt augstāka par īstermiņa procentu likmi, taču šī procentu likme paliks nemainīga uz ilgāku laiku, šajā gadījumā jūs samazināsiet savu risku, jo varēsiet ieplānot savus izdevumus. Izvēlieties, kas Jums šķiet izdevīgāks, lai Jūs saņemtu pēc iespējas izdevīgāko hipotekāro kredītu.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s