Ja Jums kāds paprasītu, kā tu taisies investēt savā dzīvē, savā turpmākajā nākotnē – vai Tev būtu, ko šim cilvēkam atbildēt? Aizvien vairāk un plašāk tiek runāts par investīcijām labākai nākotnei – katrs protams to izprot savādāk, taču jāsaprot ir tas, ka investēt mūsu nākotnei – nozīmē dzīvot labāk pēc konkrēta laika perioda, taču tas nebūt nenozīmē, ja investēsi nezināmās akcijās, šaubīgos vērtspapīros un vēl nezin kur – ka tava nākotne tik tiešām būs nodrošināta.

Investīcijas labākai nākotnei parasti tiek skaidrots ar drošu ieguldījumu, ar kuru Tu varētu rēķināties, kas būsi sasniedzis, piemēram, pensijas vecumu. Investīcijas labākai nākotnei ir vienkāršas lietas, ar kuru palīdzību tu dari visu maksimālo, lai kādu dienu Tev vairs nebūtu jāuztraucas par problēmām. Par piemēru varam nosaukt to pašu pensijas fonu, vai uzkrājumu kontu, ar šāda veida darbībā tu regulāri iemaksā naudu konkrētā laika posmā, kad būsi sasniedzis konkrētu vecumu, tikai tad tev sāks izmaksāt tevis paša izveidotos uzkrājumus un šis ir tikai viens no piemēriem, ko nozīmē investēt savā nākotnē.

Kādam investēšana savā nākotnē saistīties ar veselīgu ēdienu lietošanu savā uzturā – kādam citam ar sportiskajām aktivitātēm, šeit pat varētu piebilst – cik cilvēku, tik viedokļu un tā tik tiešām arī ir, taču tālāk parunāsim mazliet konkrētāk.

Vairums vecāku saviem bērniem māca to, ka ļoti svarīgi ir mācīties gan skolā, gan tālāk doties uz augstskolu, jo tieši šis process tālāk noteikts to, ko bērns sasniegs dzīvē – tā ir investīcija labākai dzīvei, investīcija visai nākotnei, taču tas nebūt nav viss. Mūsdienās ir kļuvis populārs teiciens – mūžizglītība – šis teiciens tiek raksturots ar šādiem vārdiem: „Investīcija labākai dzīvei.” Svarīgi piebilst, ka katrs cilvēks, neatkarīgi no tā vai viņš ir jauns vai vecs, mazs vai liels – mēs katrs mācāmies ik dienu, mēs mācāmies no savām darbībām, kļūdām, pieņemtajiem lēmumiem un to visu kopā varētu nosaukt vienā vārdā – mūžizglītība.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s